Gelişim Mühendislik

Gelişim Mühendislik
Yetkili Kişi : Gökhan KARAMAN ( Elektrik-Elektronik Mühendisi )
2015 yılında faaliyete geçmiştir. AG. , YG. Trafo merkezleri, Fabrika, Konut, İş yeri, Enerji Nakil Hatları Uygulama, Bakım ve Danışmanlık hizmetleri, Test ve Ölçüm Hizmetleri, Elektrik Tesisat Kontrolleri, Trafo bakımı, Tesisat Topraklama vb. hizmetlerin yönetmeliklere göre özenle verilmesi hedeflenmiştir.

Nogay Zeytincilik

Nogay Zeytincilik, Gıda, İnşaat, Emlak, Nakliye Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Yetkili Kişi : Levent Küçük

Nogay Zeytincilik Kuruluş
Nogay Zeytincilik 1989 yılında Mithat Nogay Zeytinleri olarak Bursa – Orhangazi ilçesinin Yeniköy beldesinde faaliyetine başlamıştır. 2008 yılının sonlarına doğru Nogay Zeytincilik Gıda İnşaat Ltd. Şti. kurulmuş ve Orhangazi zeytin işleme merkezinde 3500 m2’lik alanda üretimine devam etmektedir.

Nogay Zeytincilik Gıda Güvenliği Politikası
Her türlü sofralık zeytin üretimi sürecinde görülen tehlikeleri kabul edilebilir düzeye indirmek için, gıda mevzuatı ve hijyen kurallarını eksiksiz yerine getirmek ve hammaddeden tüketiciye ulaşana kadar güvenilir gıda üretimi yapmak gıda güvenliği politikamızdır.

Kalite Politikamız
Sektörümüzde lider kuruluş olmak için; çalışan personelini kesintisiz eğitimlerle desteklemek, teknolojiyi yakından takip ederek yasal ve diğer değişikliklere uymak, sürekli iyileşmeyi kendine ilke edinen ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kalitesi ve ilkeleriyle adından söz ettiren bir kuruluş olmak kalite politikamızdır.

Namsal Gıda Sanayi

Namsal Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Orhangazi Şubesi

Namsal Gıda 1970 yılında Top-kapı Soğuk Hava Tesisleri A.Ş. olarak kurulmuş olup iç pazara verdiği hizmetlerle kısa sürede lider konuma gelmiştir.
2001 yılında donmuş sebze ve meyve sektörüne bir üretici olarak hizmet vermek amacıyla Bursa’nın Orhangazi ilçesindeki fabrikamızı alarak donmuş sebze ve meyve üretim ve ihracatına başlamıştır.

İç pazardaki güçlü egemenliğini 2001 yılından beri yaptığı yeni yatırımlar, sunduğu hizmet ve kalite, müşterilerinin memnuniyet ve desteği ile dış pazarlara da taşımayı başarmış, bugün, hem dondurulmuş gıda üreticisi, hem dondurulmuş gıda ihracatçısı, hem de iç pazarın en kuvvetli tedarikçisi konumuna gelmiştir.
2005 yılında, , organizasyon yapısı, tesisi, ticari ve kurumsal kimliğini geliştirerek, yeniden yapılanan NAMSAL, sahip olduğu yurtiçi ve yurtdışı pazar payları ile satış hedeflerini yükseltmiş, bu hedeflere göre de, yeni bir misyon üstlenmiştir.

Gıda Sektöründe 36 yılı geride bırakan NAMSAL bugün 50.000 m² alan üzerine 10.000 m² kurulu modern tesislerinde, dondurulmuş gıda sektörünün önemli bir üreticisi ve ihracatçısı olarak “üründe kalite, hizmette kalite” anlayışıyla hizmetlerine devam etmektedir.

Dondurulmuş meyve ve sebze üretim kapasitesi günlük olarak 100 tona ulaşan, yılda 20.000 ton üretim ve ihracat, 35.000 m³’lük dondurulmuş ürün saklama  kapasitesine sahip olan NAMSAL, yeni yatırım planları üzerindeki çalışmalarına da hızla devam etmektedir

NAMSAL Gıda’da ürettiğimiz dondurulmuş ürünlerimizi;
reçel, marmelat, hazır yemek, yoğurt, pasta, çorba, sos, pizza ürünlerinde katkı maddesi olarak endüstriyel ve perakende ambalajları ile sunmaktayız. Ayrıca müşterilerimizin kendi ambalajlarında da 454 gr, 500 gr, 1 kg, 2.500 gr’lık poşetli paketlemeleri yapacak son teknoloji paketleme makinelerimizde makine parkurumuz da bulunmakta, private label olarak paketlenmektedir.

NAMSAL, yurtdışında ve yurtiçinde yapılan gıda ihtisas fuarlarına katılarak  sektördeki en son gelişmeleri yakından izlemekte; hem pazar, hem de müşteri ihtiyaçlarını güncel olarak takip etmekte ve tüm çalışmalarını müşteri odaklılık prensibine göre sürdürmektedir.

NAMSAL; Kalite Yönetim Sistemini TSE EN ISO 9001:2000, OU Cosher, HACCP ve BRC sertifikaları ile belgelendirmiştir.

IQF (Individual Quick Freezing) sebze ve meyveler, Avrupa Birliği kararnamelerine ve kalite normlarına uygun olarak üretilmektedir.

Dondurulmuş ürünlerin tamamı gıda değerlerini en üst düzeyde koruyacak şekilde üretilip paketlenmektedir. Hammadde, kullanılan su ve bitmiş ürünün, tüm fiziksel ve mikrobiyolojik analizleri işletme laboratuarlarında, pestisit kalıntı analizleri ise yurt içinde ve yurtdışındaki resmi akredite laboratuarlarda yapılmaktadır.

Tesisimiz, her tür ürün hattının kurulabilmesine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, sebze ve meyvelerin üretimleri için gereksinim duyulan tüm makine ve ekipmana sahiptir.

Yetkili Kişi : Ömer Faruk Kuşçulu

Zey-Tur-San A.Ş.

Zey-Tur-San Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Orhangazi Şubesi

Yetkili Kişi : Gamze Onbaşı

berrak-zeytinleri

1983 Geleneksel Türk sofrasında her zaman önemli bir yeri olan Turşu ve Zeytin, ya büyüklerimizden öğrendiğimiz tariflerle evlerde, ya da genellikle ilkel ve sağlıksız koşullarda çalışan küçük işletmelerde üretiliyordu. Bilinçli tüketicinin geleneksel turşu lezzetimizi sağlıklı ve kaliteli bir şekilde tüketme ihtiyacı giderek artıyordu. İşte Zey-Tur-San A.Ş. 1983’de bu talebi yerine getirmek amacıyla Yeşil Bursa’nın Orhangazi ilçesi yakınındaki Gedelek Köyünde 2000 m2 lik bir alanda, aile şirketi olarak, üretime başladı ve Türkiye’de ilk standart, pastörize edilmiş kavanoz Turşuyu üretti.
1984 – 1987 Kaliteden ödün vermeyen ilkesiyle pazarda çok hızlı bir başarı sağlayan Zey-Tur-San, ürünlerini Berrak markasıyla tescil ettirdi. Daha sonra, ihracat olanakları değerlendirilerek, Alman damak tadında ilk Tatlı Turşu imalatı Türkiye’de gerçekleştirildi.
1988 – 1990 Yurtiçinde giderek artan bir beğeniyle sofralarda yer alan Berrak ürünlerinin üretim kapasitesini arttırmak ve yurtdışı pazarında kalıcı olabilmek amacıyla İsviçre’nin 90 yıllık sirkeli ürünlerde deneyimli Poupon Reitzel Industries Holding (P.R.I.Group) firmasına azınlık hisseleri devredilerek ortaklık gerçekleştirildi.
1991 – 1995 Yeni açılan tüm büyük market zincirleriyle yapılan anlaşmalar ve Anadolu’nun çeşitli illerinde verilen bayilikler sayesinde yurtiçinde dağıtım yaygınlaştırıldı. Artan talebi karşılamak amacıyla, çeşitli modern makineler, ekipmanlar alındı ve yeni binalar yapılarak genişleme devam etti. Dünyaca ünlü hızlı yemek (Fast-Food) lokantalarıyla anlaşmalar yapılarak özel üretimlere başlandı.
1996 – 2006 Yurtiçi ve Yurtdışı satışları önemli ölçüde arttırıldı. Yeni üretim hatları ve yeni depolar inşa edildi. Genişlemesini sürdüren şirketin toplam büyüklüğü 25 000 m2’ye ve yıllık sebze işleme kapasitesi de 8000 tona ulaştı. Ürün yelpazesi genişletilerek yeni ambalajlar piyasaya sürüldü.
2007 – …  Zey-Tur-San, kazandığı güveni sürdürebilmek, herşeyin en iyisini, en kalitelisini sunabilmek için, araştırma ve geliştirme çalışmalarını büyük bir titizlikle devam ettirmektedir.