15.10.2016 - Orhangazi Haber, Şehir ve Firma Rehberi

Orhangazi’ye Nasıl Gidilir?

Karayolu ile ulaşım

a) İstanbul istikametinden gelindiği takdirde Yalova-Bursa E-5 kara yolu üzerinden 21 km. sonra Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

b) Bursa istikametinden gelindiği takdirde Bursa-İstanbul E-5 kara yolu üzerinden 42 km. sonra Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

c) Adapazarı istikametinden gelindiği takdirde İznik-Bursa karayolu üzerinden 31 km. (güney yolu) sonra Gölyaka köyü‘ne, Göl yolunu takip ederek 9 km. sonra da Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

Şehirler arası toplu taşıma araçları kullananlar için ;

-Bursa şehir hatları terminalinden Orhangazi minibüsleri ile yada Yalova-İstanbul istikametine seyreden otobüsler ile ulaşım sağlanabilir.

-Aksi istikametten gelenler de Bursa’ya giden otobüs veya minibüsler vasıtasıyla Orhangazi‘ye ulaşabilirler.

Deniz yolu ile ulaşım;

-İstanbul Kartal, Pendik veya Yenikapı İDO iskelelerinden öncelikle Yalova’ya gelebilirsiniz. Yalova terminalinden kalkan Bursa otobüsleri veya Orhangazi, Yenişehir minibüsleri vasıtasıyla Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

Hava yolu ile ulaşım;

Bursa Yenişehir Hava limanına iniş yaptıktan sonra, Yenişehir’e gelerek buradan Yenişehir-Yalova istikametinde yol alan toplu taşıma araçları vasıtasıyla Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

İkinci alternatif olarak ise Yenişehir’den İznik‘e gidebilir buradan da İznikOrhangazi istikametinde yol alan toplu taşıma araçları ile Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından gelecekler ise Bursa istikametine giden Havaş-Havataş benzeri otobüsler ile Orhangazi‘ye ulaşabilirler.