08.07.2020 - Orhangazi Kent Rehberi
Orhangazi Kent Rehberi  | Orhangazi.net

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları ve Telif Hakları

1- Orhangazi.net adresindeki yayının tamamı veya bir bölümü site yönetiminden izin alınmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, basılıp yayınlanamaz. Bu sitenin içeriği telif hakları kapsamındadır ve Creative Commons 4.0 Uluslararası Lisansı ile koruma altına alınmıştır. İçeriğimizin editörlerimiz tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde izin alınarak ve  kaynak gösterilerek kullanılabilir.

2- Dürüst Kullanım İlkesi, Genel Ahlâka ve Edebe mugayir fiil ve eylemler ile Hackleme girişiminde bulunup, bu girişimi gerçekleştirenler hakkında gereken hukuki işlemler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine göre gerçekleştirilecektir.

3- Ayrıca, dijital ortama aktarılmış olan tüm bilgi ve fotoğrafların korsanlar tarafından telif hakkı ihlalini teşvik etmek, buna aracı olmak, mümkün kılmak veya yapılmış bir ihlali gizlemek maksadıyla telif hakkı yönetim bilgisini kasıtlı olarak yanlış vermeyi, silme veya değiştirmeyi yapanlar hakkında da yine, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri amir olacaktır.

4- Sitemizde bulunan haber, fotoğraf galerisi, video galerisi ve ziyaretçi defteri vb. bölümlere yazılan yorumlar ve mesajlar gönderen kullanıcının hukuki sorumluluğundadır.

5- Orhangazi.net  sitesindeki bağlantılar sizi başka sitelere yönlendirebilir. Orhangazi.net , bu sitelerin içeriği veya işleviyle ilgili olarak, hiç bir sorumluluk kabul etmez. Orhangazi.net , bağlantısını verdiğimiz sitelerde daha sonra olabilecek herhangi bir değişiklikten ve bu sitelerin donanımınıza vereceği hasarlardan sorumlu değildir.

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU

Kanun Numarası: 5846

Kanun Kabul Tarihi: 05/12/1951

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 13/12/1951

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 7981

Hukuk Danışmanı

Av. Murat EMERGEN