Orhangazi Haber, Kent ve Firma Rehberi | Orhangazi.net

Orhangazi Takımlar ve Tesisler

Orhangazispor : Türkiye 3. Profesyonel Futbol liginde oynamaktadır.

logo

Orhangazispor 1982 yılında “Döktaşspor” olarak kuruldu. Uzun yıllar Bursa Amatör Küme’de mücadele ettikten sonra 2003-2004 Futbol Sezonunda Türkiye 3. Profesyonel Ligi’ne yükselince adını “Orhangazi Döktaşspor” olarak değiştirdi. 1 sezon mücadele ettiği profesyonel ligde aynı yıl içerisinde küme düşen Orhangazi Döktaşspor 2004-2005 Futbol Sezonu’nda ilk önce Bursa Süper Amatör Lig A Grubu’nda Şampiyon oldu ve daha sonra ise 3. Lige yükselme maçlarında ilk olarak Manisa ve daha sonra ise Balıkesir gruplarını başarıyla tamamladıktan sonra tekrar Türkiye 3. Profesyonel Ligi’ne yükseldi. 2005-2006 Futbol Sezonu öncesinde İlçe Kamuoyu ve Siyasilerin girişimleri ile Orhangazi Döktaşspor’un adı “Orhangazispor” olarak değiştirildi ve kırmızı-siyah renklerini aldı.

Kulüp Başkanı: Recep ALEMDAR

Amatör Futbol Kulüplerimiz :
1. Orhangazi Gençler Birliği
2. Orhangazi Hürspor
3. Yeniköy Gençlerbirliği
4. Örnekköy Spor
5. Gedelekgücü
6. Asilçelikspor
7. Çakırlıspor
8. Kerametspor
9. Narlıcaspor
10. Sölöz Gençlerbirliği
11. Yenisölöz Gençlerbirliği
12. Gölyaka Spor

ORHANGAZİ SPOR TESİSLERİ

 Orhangazi İlçe kapalı spor salonu : 1500 seyirci kapasiteli olup, her türlü salon  sporları yapılmaktadır.

salon

Orhangazi İlçe Stadı : Uluslararası futbol standartlarına uygun, çim zeminli, 1500 kişilik betonarme kapalı tribün, 500 kişilik portatif açık tribün ve 300+300  kişilik iki kale arkası portatif tribünü bulunmaktadır.

stad

Gençlik ve  Spor Genel Müdürlüğünce 10 yıllığına Orhangazi Spor’a kiralanmıştır. Bir Profesyonel spor kulübümüz maçlarını bu stadyumda yapmaktadır.

Orhangazi  Göl Sahası 2009 yılında Kaymakamlık tarafından Suni çim zeminli hale getirilip bütün amatör spor kulüplerimizin maçlarını ve antrenmanlarını bu sahada yapmaları için hizmete sunulmuştur.

Orhangazi Göl Spor Tesisleri  : 

Orhangazi Göl Sosyal Tesislerimiz   :

Orhangazi Yeniköy Futbol Sahası : Yeniköy Gençlerbirliği ve diğer amatör takımlarımız antrenman sahası olarak kullanmaktadır. Resmi maçların oynanabilmesi için Sahanın büyütülerek bakımının yapılması ile ilgili Yeniköy Belediye Başkanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gerekli çalışmalara başlamıştır.