Orhangazi Haber, Kent ve Firma Rehberi | Orhangazi.net

Orhangazi’ye Nasıl Gidilir?

Orhangazi’ye Nasıl Gidilir?

Orhangazi Karayolu ile ulaşım

a) İstanbul istikametinden gelindiği takdirde Yalova-Bursa E-5 kara yolu üzerinden 21 km. sonra Orhangazi‘ye ulaşabilirsiniz.

b) Bursa istikametinden gelindiği takdirde Bursa-İstanbul E-5 kara yolu üzerinden 42 km. sonra Orhangazi ulaşabilirsiniz.

c) Adapazarı istikametinden gelindiği takdirde İznik-Bursa karayolu üzerinden 31 km. (güney yolu) sonra Gölyaka köyü‘ne, Göl yolunu takip ederek 9 km. sonra da Orhangazi ulaşabilirsiniz.

Şehirler arası toplu taşıma araçları kullananlar için ;

-Bursa şehir hatları terminalinden Orhangazi minibüsleri ile yada Yalova-İstanbul istikametine seyreden otobüsler ile ulaşım sağlanabilir.

-Aksi istikametten gelenler de Bursa’ya giden otobüs veya minibüsler vasıtasıyla Orhangazi’ye ulaşabilirler.

Deniz yolu ile ulaşım;

-İstanbul Kartal, Pendik veya Yenikapı İDO iskelelerinden öncelikle Yalova’ya gelebilirsiniz. Yalova terminalinden kalkan Bursa otobüsleri veya Orhangazi, Yenişehir minibüsleri vasıtasıyla Orhangazi gelinebilir.

Orhangazi'ye nasıl gidilir

Orhangazi Hava yolu ile ulaşım;

Bursa Yenişehir Hava limanına iniş yaptıktan sonra, Yenişehir’e gelerek buradan Yenişehir-Yalova istikametinde yol alan toplu taşıma araçları vasıtasıyla Orhangazi ulaşabilirsiniz.

İkinci alternatif olarak ise Yenişehir’den İznik’e gidebilir buradan da İznik-Orhangazi istikametinde yol alan toplu taşıma araçları ile Orhangazi ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından gelecekler ise Bursa istikametine giden Havaş-Havataş benzeri otobüsler ile Orhangazi’ye ulaşabilirler.