Orhangazi Haber, Kent ve Firma Rehberi | Orhangazi.net

Zey-Tur-San A.Ş.

ADRES
GEDELEK KÖYÜ 16800
FAKS
(0224) 586 52 00
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Zey-Tur-San Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Orhangazi Şubesi

Yetkili Kişi : Gamze Onbaşı

berrak-zeytinleri

1983 Geleneksel Türk sofrasında her zaman önemli bir yeri olan Turşu ve Zeytin, ya büyüklerimizden öğrendiğimiz tariflerle evlerde, ya da genellikle ilkel ve sağlıksız koşullarda çalışan küçük işletmelerde üretiliyordu. Bilinçli tüketicinin geleneksel turşu lezzetimizi sağlıklı ve kaliteli bir şekilde tüketme ihtiyacı giderek artıyordu. İşte Zey-Tur-San A.Ş. 1983’de bu talebi yerine getirmek amacıyla Yeşil Bursa’nın Orhangazi ilçesi yakınındaki Gedelek Köyünde 2000 m2 lik bir alanda, aile şirketi olarak, üretime başladı ve Türkiye’de ilk standart, pastörize edilmiş kavanoz Turşuyu üretti.
1984 – 1987 Kaliteden ödün vermeyen ilkesiyle pazarda çok hızlı bir başarı sağlayan Zey-Tur-San, ürünlerini Berrak markasıyla tescil ettirdi. Daha sonra, ihracat olanakları değerlendirilerek, Alman damak tadında ilk Tatlı Turşu imalatı Türkiye’de gerçekleştirildi.
1988 – 1990 Yurtiçinde giderek artan bir beğeniyle sofralarda yer alan Berrak ürünlerinin üretim kapasitesini arttırmak ve yurtdışı pazarında kalıcı olabilmek amacıyla İsviçre’nin 90 yıllık sirkeli ürünlerde deneyimli Poupon Reitzel Industries Holding (P.R.I.Group) firmasına azınlık hisseleri devredilerek ortaklık gerçekleştirildi.
1991 – 1995 Yeni açılan tüm büyük market zincirleriyle yapılan anlaşmalar ve Anadolu’nun çeşitli illerinde verilen bayilikler sayesinde yurtiçinde dağıtım yaygınlaştırıldı. Artan talebi karşılamak amacıyla, çeşitli modern makineler, ekipmanlar alındı ve yeni binalar yapılarak genişleme devam etti. Dünyaca ünlü hızlı yemek (Fast-Food) lokantalarıyla anlaşmalar yapılarak özel üretimlere başlandı.
1996 – 2006 Yurtiçi ve Yurtdışı satışları önemli ölçüde arttırıldı. Yeni üretim hatları ve yeni depolar inşa edildi. Genişlemesini sürdüren şirketin toplam büyüklüğü 25 000 m2’ye ve yıllık sebze işleme kapasitesi de 8000 tona ulaştı. Ürün yelpazesi genişletilerek yeni ambalajlar piyasaya sürüldü.
2007 – …  Zey-Tur-San, kazandığı güveni sürdürebilmek, herşeyin en iyisini, en kalitelisini sunabilmek için, araştırma ve geliştirme çalışmalarını büyük bir titizlikle devam ettirmektedir.
Zey-Tur-San A.Ş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ