08.07.2020 - Orhangazi Kent Rehberi
Orhangazi Kent Rehberi  | Orhangazi.net

Ilıca Kaplıcası Orhangazi

Ilıca Kaplıcası Orhangazi

Orhangazi’ye 18 kilometre uzaklıktaki Keramet Mahallesinin İznik kara yoluna çok yakın bir bölümünde yer alan Ilıca, doğal bir SİT alanıdır. Ilıcanın sodalı olarak bilinen suyunun, içerdiği diğer mineraller açısından cilt ve deri hastalıklarına da iyi geldiği belirtilmektedir. Doğal bir havuz görünümündeki Ilıcanın kayaların arasından devamlı kaynayan suyu, özellikle yakın il ve ilçelerden her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

İznik Gölü ile Ilıca arasında sadece 200 m. kadar uzaklık vardır. Göle bu kadar yakın başka bir ılıca yoktur.
Sakin ve huzurlu çevresi, doğal güzellikleri ve seyrine doyum olmayan güneşin batışı ile İznik Gölü manzarası görülmeye değerdir.

Keramet Köyü Ilıca’ya Ulaşım :

Yalova istikametinden Ilıca’ya; Bursa kara yolunu kullanarak, Orhangazi‘ye geldiğinizde şehir merkezindeki ışıklardan sola doğru İznik istikametine doğru sapacaksınız. Bu güzergahı takip ederek yol üzerindeki Keramet mahallesini geçtikten sonra Ilıca’ya ulaşabilirsiniz.

Bursa istikametinden Ilıca’ya; Yalova kara yolunu kullanarak, Orhangazi‘ye geldiğinizde şehir merkezindeki 2. ışıklardan sola doğru İznik istikametine doğru sapacaksınız. Bu güzergahı takip ederek yol üzerindeki Keramet Mahallesini geçtikten sonra Ilıca’ya ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ